İmplant Markası Önemli mi?

İmplant Markası Ne Kadar Önemli?

Giderek artan implant yapama beraberinde daha fazla bilgi ve deneyim gerektiriyor. Geçmiş yıllarda bir elin parmakları kadar olan implant markası sayısı günümüzde beş yüzün üzerinde. İmplant yapalım da farklı tasarım metotları uygulanmakta. İmplant için kullanılan ham maddeden implantı şekillendiren ve steril eden ekipmanları kadar her markanın süreçleri değişik oluyor. İmplant yüzeyi özellikleri biyolojik uyumu üst yapı için gerekli parçalar implantların tercih edilme nedenleri arasında gelmektedir.

YERLİ İMPLANT MI YABANCI İMPLANT MI?

İMPLANT YAPIMI
İMPLANT YAPIMI

Özellikle implant cerrahisinde kullanılan uygulama setlerinden ergonomik ve hassas olmasa implant tercihini değiştirebilen unsurlardan bir tanesi. Çene kemiği ile birleşme süresini kısaltıldığı ve farklı Çap ve boylarda implantlar ile farklı vakalarda başarı elde etmek mümkün. Bütün dünyada her geçen gün üretici firma sayısı katlanarak artmakta. Yerli implant firmaları da her geçen gün buna paralel artış göstermekte. Özellikle teşvik ve kalkınmada öncelikli bölgelerde tesis kurulma avantajları Güneydoğu ve Karadeniz’de yerli implant firmalarının açılmasına vesile oldu.

Yani implant yerli mi? yabancı mı? diye sorulduğunda konuya farklı gönderden yaklaşmak mümkün. Kaliteli implantlar uzun süreli araştırma geliştirme ve takip edilen implantlardır. Döviz bazında giderler olduğu için ülkemizde de döviz ile yapıldığı için implant fiyatları € euro dur.

TÜRK MALI İMPLANTLAR

Döviz endeksli ekonomik olarak imkanı kısıtlı hastalara pahalı gelebilmektedir. İmplant markalarından araştırma geliştirme çalışmalarına ayırdıkları pay her markaya göre farklıdır. Bazı markalar cirolarının %10 ile 20 si gibi önemli değerleri ar-ge çalışmalarına ayırırlar. Tabii bu implantların başarı oranları ve yenilikleri öncü olarak ortaya çıkarmaları sayesinde daha yüksek fiyatlı implant olsalar bile tercih edilmedi neden olur.

Bazı firmalar da yapılmış araştırma geliştirme çalışmalarını kopyalayarak ar-ge maliyetlerini en az da indirip daha ucuz implant fiyatları verme yoluna giderler.
Araştırma geliştirme maliyeti olmayan implant markaları ucuz fiyatlar ile pazarında yerlerini alabilmektedir. Ancak hiçbir zaman ucuz bir implantın kalitesi ile daha yüksek fiyatlı olan implantın kalitesi birbiriyle aynı olamaz.

Türkiye’de Çok Kullanılan İthal İmplantlar. BEGO İMPLANT

Bego Diş
Bego Diş İMPANTI

Pazar payının büyük olması ile iyi implant olmak farklı eyler. Çok satabilir ama iyi olmayabilir. Bu nedenle size sadece implant markaları hakkında fikriniz olsun diye marka ismi veriyorum. Benim tercihim Alman BEGO implant. Son derece memnunum ve sorun yaşamıyorum. Bego implant fiyatı da son derece makul

Türkiye de yerli implant olarak Nucleoss ve Implance implantlar çok satmaktadır. İthal implantlardan Astra, ITI Strauman implant, Nobel implant en çok bilinen implantlardır. Biotek, Dti implant ICS implant Tekka implant hakkında yorum yapmayacağım.

Size tavsiyem implant yaptırmadan ince diş hekimine gidin. Muayene olun. Önce hekiminize güvenin. Sonra implant markasına güvenmeye başlarsınız.