İmplant tedavisi fiyatları

İmplant Nedir?

İmplant nedir?

Diş hekimliğinde diş eksikliklerinin giderilmesi amacı ile uygulanır. İmplant ağızda çene kemiği içerisine yerleştirilir. Diş çekildikten sonra çüğneme fonksiyonu yitirilir. Gıdalar öğütilmeden mideye gönderildikleri için hazım problemleri yaşanır. Diğer taraftan eksik dişler estetik olarak da kişinin görünümünde olumsuz etki yaparlar. Çekilen diş boşluğuna doğru hem her iki yandaki diş hem de çiğneme fonksiyonuna katılan karşı çenedeki diş hareket eder. İleride telefisi mümkün olmayan bu değişiklikler oluşmadan eksik diş boşluklarının telafi edilmesi gerekir.

İmplant yapıldığı malzeme bakımından vücut ile biyolojik uyum sağlayan titanyum malzemesinden üretilir. Titanyum tıp ve diş ekimliğinde özellikle tercih edilen allerjik reaksiyonlara yol açmayan bir malzemedir. Titanyum kemik içerisine koyulduktan sonra kemik ile entegre olur ve hücre bazında etrafına kemik tutunumu sağlanır. Osseointegrasyon adı verilen nkemik ile implantın kaynaşması sayesinde uzun ömürlü kullanılabilen implant üzeri diş protezlerinin yapılması mümkün olmaktadır.

Diş hekimliğinde 30 yıldan daha uzun süredir başarı ile uygulanan implant tedavisi ile ilgili bilgialmak isterseniz size uygulanması gereken tedavi şeklini belirlemek ve tedavi süresi ile fiyatlarını öğrenmek için Diş Hekimi Sertaç Kızılkaya dan bilgi alabilirsiniz. Her kişi için uygulanacak implant tedavi yöntemi farklı olacağı için tahmini de olsa bir fiyatı telefon ile öğrenmek pek sağlıklı olmaz Gene olarak implant tedavi fiyatları klasik diş köprü ve protez diş fiyatlarından daha yüksektir. Diş hekimliği uygulasmaları kişiye özel hizmet ürettikleri için fiyat olarak ucuz değildir. Ancak yapılan dişlerin kullanılma süreleri ve konforu göz önünde bulundurulduğunda ödenen ücretin karşılığı fazlası ile alınır.

Uzun yıllar kendi dişleriniz gibi kullanabileceğiniz implant diş tedavisi hakkında ayrıntılı bilgileri Diş Hekimi Sertaç Kızılkaya nın www.drsertac.com/implant sayfasında bulabilirsiniz.

YERLİ VE İTHAL İMPLANT FİYATLARI NEDİR?

İmplant tedavisinde kullanılan implant malzemesi genellikle Avrupa ve Amerika dan ithal edilmektedir. son yıllarda buna kore ve uzak doğudan getirilen markalar da eklenmiştir. Her nerede üretilirse üretilsin implantların taşıması gerekli tıbbi özellikler ve lisans koşulları vardır. Menşei belli ve satış izni olan bütün implantlar piyasada size sunulabilir. Bunu otomobilin trafiğe çıkış ruhsatı gibi düşüneblirsiniz. Satış izni olan implantların sağlığa zararı yoktur ancak kullanım ömrleri ve perfonmansları farklılık gösterir.

İstanbul Küçükçekmece ilçesinde bulunan Diş Kliniğimize Almanya Hollanda Avusturya Amerika gibi birçok ülkeden diş sorunu olan hastalar müracaat etmekte. Diş tedavileri için yaptıkları araştırmada dost akraba veya tanıdıklarının kliniğimizde uygulana implant tedavilerini duyup gören ve memnuniyetler neticesinde kendileri de implant uygulamasına karar verern hastalara önce tedavi planı yapmaktayız.

Tedavi planı ayrıntılarını ve toplam tedavi siresi ile Türkiye de kalma sirelerini öğrendiklerinde programlarını ona göre güzenlemekteler.  En iyi implant tedavisini uyuglamak için zamana ihtiyaç vardır. En iyi implant tedavisi kurallara uygun yapılan ve hekim hasta işbirliğinin en iyi seviyede olduğu tedavidir.

İletişim formu vasıtası ile randevu alabilir size yapılabilecek tedavi ayrıntıları muyeneniz sonraı öğrenebilirsiniz.