İmplant üzeri zirkonyum diş kaplama

İmplant İçin Ortodonti

Diş çekimi yapıldıktan sonra zaman kaybetmeden eksilen diş boşluğuna diş yapılması önerilir. Çünkü dişler boşluğa doğru yer değiştirirler. Diş kayması olarak bilinen bu durum gerek implant yaparken gerek estetik zirkonyum diş kaplama yaparken engel teşkil eder. Eğri olan dişler olması gereken yere itilmeli ve kapanış da normal pozisyonuna gelmelidir.

Dişlerde ortodonti tedavisi ile düzeltme sağlanabilir. Alışılmış olarak tel takmak akla gelse de artık şeffaf aparey yardımı ile eğri dişlerin düzeltilmesi gerçekleşmesi mümkün olabilmektedir.

Şeffaf aparey ortodonti tedavisinde tel takmadan uygulanan bir yöntem olarak kullanılır. Kayan diş için müdahale edilmesi gerektiğinde şeffaf aparey ile diş yer değiştirebilir. Bu amaç le şeffaf plak tedavisine karar verildi ise süreç şöyle ilerleyecektir.

1-Dişlerden ölçü alınır

2-Bilgisayar üzerinde analiz edilir,

3-Ne kadar sürede kaç adet plak kullanarak dişlerin düzeltilebileceği belirlenir.

Şeffaf plak ücretileri diş teli takma maliyetleri ile karşılaştırıldığında hemen hemen aynı fiyatlar ile uygulanmaktadır.

Tel takmadan ortodonti tedavisi olarak da bilinen şeffaf apareyler ile eğri dişlerin düzeltilmesi yöntemi son beş yıldır uygulanmaktadır. Türkiye’de giderek artan kullanım alanı hastaların bu tedavi hakkında daha fazla bilgi olmasıyla gerçekleşmiştir.

Diş teli takıldıktan sonra dişlerin yeniden hareket etmesini engellemek amacıyla takılan Şeffaf plak ile benzer yapıdadır. Şeffaf aparey ile ortodonti tedavisinde bu plaklar dişleri her seferinde hareket ettirerek istenilen pozisyona getirilmesini sağlar.

Şeffaf plaklarla ortodonti tedavisinde uygulanan fiyatlar alışılmış ortodonti tedavisi fiyatlarıyla aynıdır. Şeffaf plaklar aslında daha yüksek maliyetler ile ortaya çıkmaktadır. Ancak diş teli ile rekabet edebilmesi için şeffaf aparey fiyatları tel fiyatları ile aynı seviyelerde tutulmaktadır. Diş plağı düzenli takıldığında çok başarılı sonuçlar alınmaktadır. Diş teli ile şeffaf aparey tedavi sonuçları arasında fark görülmez. Plaklar ile yapılacak tedavinin sonuçları yapılan planlama aşamasında bitim şeklinde görülebilmektedir. Hasta için en büyük avantajlarından bir tanesi de tedavinin bitmiş halini ekranda görebilmesidir.

Plaklar günde 22 saat kullanılmalıdır. Yemek yerken plaklar çıkarılır. Sıcak içecekler içildiğinde plak zarar görmemesi için çıkarılır. Gün içerisinde dişlerinizin üzerine bir kılıf gibi saran plaklar birkaç gün içerisinde alışırsınız ve takmadığınızda boşluk hissedersiniz. Şeffaf plakların diğer bir avantajı da özel günlerde ve zamanlarda plana çıkararak fotoğraf çektirmek veya sunum yapmak gibi gereklilikleri rahatlıkla karşılamasıdır.

Şeffaf aparey uygulayan doktorlar:

Türkiye’de İstanbul İzmir Adana Diyarbakır Gaziantep İstanbul Avrupa yakası Bakırköy Avcılar küçükçekmece büyükçekmece Beylikdüzü Sefaköy Florya topkapı Bakırköy Bahçelievler bölgelerinde şeffaf diş plağı uygulayan doktor bulabilirsiniz. Şeffaf aparey uygulayan doktorlar farklı tecrübelere sahip olabilirler. Çok sayıda vaka uygulamış doktorlar ile tedavi sırasında yaşayabileceğiniz sorunları da kolaylıkla halledebilirsiniz.

Plak düzenli takılmadığında sonra pişman olan hastalar için yeniden ölçü alıp plan ara plaklar ile desteklenerek devam ettirilmesi mümkündür.  Bu işlem için ilave bir ücret ödenmesi gerekecektir. Düzenli plak kullanan hastalar için tedavi başında söylenen şeffaf plak fiyatları dışında herhangi bir ekstra maliyet olmamaktadır.

İstanbul şeffaf aparey uygulayan diş hekimi:

İstanbul’da şeffaf plaklar ile ortodonti tedavisi uygulayan doktorlar küçükçekmece avcılar Bakırköy Beylikdüzü halkalı bağcılar bahçelievler bölgesinde bulabilirsiniz.