Sağlık Turizminde Türkiye ve İstanbul

Antik çağlardan beri topraklarının sağlık merkezi olmuştur. Kaplıcalar ve tarihi şifa siteleri, Türkiye için bilinen sağlık hizmetlerinin geleneksel örnekleridir. Türk hamamları, sağlık ve sağlıklı yaşamlarını sürdürenler için mutlaka ziyaret edilmesi gereken yerlerdir.
Türkiye son yirmi yılda dünya standartlarını hızlı bir şekilde takip etmiş ve sağlık hizmetlerinde bütün dünya ile rekabet edebilecek düzeye gelmiştir.

Her yıl sadece Türk vatandaşları değil, aynı zamanda binlerce uluslararası hasta Türkiye’de üst düzey sağlık hizmetleriyle karşılanmaktadır.
Hasta hakları, mahremiyet ve güvenlik, Türkiye’deki sağlık hizmetlerinin en öncelikli öncelikleridir.
Hastaneler, ulusal akreditasyon sistemine göre çalışmakta ve kalite, güvenlik ve hizmet standartlarını sağlamak için Türkiye Sağlık Bakanlığı tarafından yılda iki kez denetlenmektedir. Ayrıca, birçok sağlık kuruluşu uluslararası kuruluşlar tarafından akredite edilmiştir.
Türkiye, nitelikli insan kaynağı, rekabetçi fiyatları, ileri teknoloji ve uluslararası standartlarda kanıt temelli hizmet sunumu ile dünyanın önde gelen sağlık temellerinden biridir.
Türkiye’deki sağlık tesisleri, dünyadaki en yüksek teknoloji ile çalışır. Göz tedavileri ve diş hekimliği ile başlayıp saç ekimi ve aşağıdaki tıbbi tetkik ve tedavilerin uygulanması aşamasında üstün başarı sağlanmaktadır.
PET CT
Truebeam
3 Tesla MRI
İntra-operatif MRG
Da Vinci Cerrahisi – Robotik Destekli Cerrahi
RapidArc
IGRT
Robotik Cerrahi
CyberKnife
gamma knife
Radyoterapi
Nükleer Tıp
En Büyük Gücümüz Nitelikli İnsan Kaynakları
Türkiye’de hem ana branşlarda hem de alt branşlarda tıbbi uzmanlaşma oranı yüksektir. Türkiye’nin mükemmel eğitimli hekimleri ve sağlık profesyonelleri, gelişmekte olan ülkelerdeki meslektaşlarıyla uzmanlıklarını paylaşma ve böylece sağlık sistemi iyileştirme programlarına katılma gururunu yaşamaktadır. Küresel sağlığa katkıda bulunmanın başlıca öncelikleri arasındadır.
Tıbbi eğitim çoğu tıbbi yükseköğretim kurumları tarafından İngilizce olarak sunulmaktadır. İngilizce, sağlık hizmeti sunumunda yaygın olarak uygulanmaktadır.
Tıbbi eğitim çoğu tıbbi yükseköğretim kurumları tarafından İngilizce olarak sunulmaktadır. İngilizce, sağlık hizmeti sunumunda yaygın olarak uygulanmaktadır. Ayrıca, sağlık tesisleri veya aracı kurumlar, kendi anadillerinde iletişim kurma arzusu olan hastalara yorumlama servisleri düzenleyebilirler.
Hastane Konaklama
Türkiye’de çok sayıda sağlık kuruluşu kendi klinik hizmetlerinde ISO 9001 belgesine, JCI akreditasyonuna vs. sahiptir ve uluslararası misafirlerine 5 yıldızlı otel konforu da sunmaktadır.
Entegre Sağlık Kampüsleri, Türkiye Sağlık Bakanlığı’nın denetimi altında kamu ve özel sektör ortaklığı modeli tarafından işletilen yeni nesil sağlık tesisleridir. Bu sürdürülebilir ve çevre dostu tesisler, sismik izolasyon ve akıllı çalışma sistemlerine sahiptir ve Avrupa standartlarının ötesinde eşsiz bir deneyim sunar.
Hızlı hizmet
Sağlığınızı beklemeyeceksiniz. Türkiye’deki sağlık ihtiyaçlarınız için en hızlı ve etkili yanıtı bulacaksınız.
Rekabetçi fiyatlar
Bilimsel, hızlı ve kaliteli cerrahi ve diğer tedavi hizmetleri, Türkiye’de özellikle Avrupa ülkeleri ve ABD’den daha uygun fiyatlı ve eşit kalitededir. Her bütçeye uygundur. Paranızın karşılığını alacaksınız dense yanlış olmaz.
Uluslararası turistlerin en çok ziyaret ettiği yerlerden biri Türkiye dir. Özellikle İstanbul tarihi ve turistik gezi olanakları ile ön plana çıkan bir ilimizdir. Sağlık kurumlarının uluslararası hasta bölümleri, 7/24 için hastaların ön görüşme, seyahat planlaması, konaklama, çeviri ve diğer ilgili ihtiyaçlarını düzenler. Hiç şüphesiz Türkiye’de hastalar kenilerini evlerinde gibi hissetmektedir.