İmplant üzeri zirkonyum diş kaplama

ESTETİK DİŞ İÇİN ŞEFFAF PLAK ORTHERO VEYA INVISALIGN

Hayalinizdeki  düzleştirilmiş dişlerle kendine güvenen yeni bir gülümsemeye kavuşmak için alternatifleri mi araştırıyorsunuz. İlk andan işlemin sonuna kadar, her adımın ne olacağını merak ediyorsanız bu yazıyı dikkatlice okumalısınız. Bugün karar verip randevu almak isterseniz Diş Hekimi Sertaç Kızılkaya ya şu yollardan ulaşabilirsiniz. www.drsertac.com/iletisim  02126616979 Randevu alarak işe başlayabilirsiniz:

Yazımda şeffaf aparey fiyatlarını öğrenebileceğiniz sayfama da link verdim. 

Sizin için özel olarak hazırlanan bir seri şeffaf plak kullanımınız için hazırlanır. Bu plakları genellikle 15 günde 1 defa değiştirmeniz istenir. Neredeyse görünmez olan şeffaf plakları kullanmak hiç de zor değil. Çok ince ve şeffaf oldukları için  çoğu insan dişlerinizin üzerindeki bu plakları taktığınızın farkına bile varmaz. Kullanılan sistem ister ORTHERO ister İnvisalign net alignerlerinizi en iyi sonuçlar için 20 ila 22 saat boyunca kullanın. Yemek yerken çıkarın, her gün düzenli fırçalayın ve diş araları için diş ipi kullanın.

Her plağı takarken dişlerinize nazikçe ve dikkatlice oturtun. Düzenli kullandığınızda her plak mutlaka yerine oturacaktır. Doktorunuz, her iki hafta için yeni bir plak takmaya başlamanızı ve düzenli kontroller gelmenizi isteyecektir. 

Plak taktıktan sonra tedavinizin her aşamasında dişlerinizin yavaş yavaş düzeldiğini görebilir ve yeni gülümsemenizin keyfine varabilirsiniz. Düzelen dişlerinizin sizi ne kadar mutlu edeceğini tahmin edebiliyoruz. Siz de dişlerinizin düzeldikten sonraki görüntüsünü kolaylıkla hayal edebilirsiniz. Tedavi başında işlem bittikten sonra dişlerinizin alacağı pozisyonlara birlikte göz atmıştık nasılsa. 

Estetik Dişler

Tedavi tamamlandığında dişlerin tekrar eski şekline dönmemesi için retainer uygulanır. Retainer dişin iç kısmında kalan bir şerittir. Bu konu hakkında öğrenmek istediklerinizi hemen doktorunuza sorabilirsiniz. ORTHEROInvisalign, Clearfix gibi C- alignerler ile aynı şekilde retainer uygulanmaktadır. Sistem gelişmiş üç boyutlu tarama ve üretim teknolojisi kullanılarak gerçekleştirilir.

 

 • Tedaviyi uygulayan bir hekim bulmak. İstanbul 02126616979 Diş Hekimi Sertaç Kızılkaya
 • Gülümseme değerlendirme işlemi ile yapılacak işlemleri belirlemek.
 • Bütçenizi ayarlayıp tedaviye başlamak

Estetik diş için ilk görüşme

Eğri veya düzensiz dişleri şeffaf plaklar ile düzeltmek için bu tedaviyi seçmek önemli bir adımdır. Sizin için doğru doktoru bulmanız önemlidir. En rahat hissettiğiniz birini bulmak için deneyimli , eğitimli doktorlarla çalışmak belki bir miktar daha fazla ücret ödemenize neden olacak. Ancak uzun vadede alacağınız sonuçlar ile buna değeceğini göreceksiniz. 

Hekim ile yapacağınız ilk görüşme sırasında doktorunuz ihtiyaçlarınızı dinler. Sizin için gerekli olan işlemleri belirler. Sizinle paylaşır. Belki siz dişleriniz için şeffaf plak gerektiğini düşünüyorsunuz. Ancak hekiminiz size diş kaplaması önerebilir. Dişlerin mevcut durumları ve sizin istek ve beklentileriniz uygulanacak tedaviye yön verecektir. Özetle hekim sizin şeffaf plak ile tedavinin sizin için doğru olup olmadığını değerlendirir. Tedavi size uygun ise tedavi planı için ikinci aşamaya geçmiş olursunuz.

Özel Tedavi Planı

Doktorunuz öncelikle dişlerin mevcut durumunu fotoğraf ve diş ölçüsü ile kayıt etti. Bu modeller üç boyutlu tarayıcılarda hızlı, hassas görüntüler oluşturmak için dijital tarama sistemine girer. Bilgisayar destekli tedavi planı analizi gerçekleştirilir.  Sonra doktorunuz, dişlerinizin tam hareketleri ve tedavinizin ne kadar süreceği dahil olmak üzere kesin bir tedavi planı belirtecektir. Dişlerinizin nasıl hareket edeceğini ve yeni gülümsemenizi ön izlemek için bile görüşeceksiniz. ŞEFFAF APAREY FİYATI yazımı okuyabilirsiniz. 

Estetik Diş İçin Şeffaf Plak

Şeffaf aparey ile diş teli karşılaştırması
Şeffaf aparey ile diş teli karşılaştırması

Düzeltilen Dişlerin Faydaları

Düzgün dizilmiş dişlerin avantajlarının, kendine güvenen bir gülüşün ötesine geçtiğini bilmek sizi şaşırtabilir. Amerikan Diş hekimleri Birliği’ne göre, dişlerinizi düzeltmek, diş sağlığınızı önemli ölçüde etkileyebilir. Düşünün sağlıklı olmayan bir gülümseme pek mükemmel olamaz. Neyse ki, diş hekimleri , kendine güvenen gülümseme sahip ve diş çürümesi ve dişeti hastalıkları riskini azaltmada el ele gidin.

Daha Sağlıklı Diş ve Diş etleri

Şişmiş, kırmızı diş etleri çoğunlukla geniş aralıklara sahip dişlerin olması sonucu olabilir. Ne yazık ki, bu kızarık ve kanayan diş eti görüntüsü periodontal hastalık belirtilerinin başlangıcıdır. Dişler düzgün şekilde sıralandığında, dişetleri dişlerin etrafında daha sağlıklı bir şekilde oturmasına yardımcı olur. Potansiyel periodontal problemlere karşı en güçlü ve en sağlıklı savunma sağlar.Şeffaf plaklar devreye girdiğinde diş aralıkları kapanır, eğri dişler düzelir.

Düzgün Dişler Daha Kolay Temizlenir

İmplant Diş Yapımı
İmplant ve estetik Diş Yapımı

Ortodonti uzmanları dişleri düzeltmek için braket taktıklarında bunların arasını temizlemek zordur. Oysa plak ile yapılan ortodonti tedavilerinde diş temizliğini zorlaştıran braketler bulunmaz. Hasta için olduğu kadar hekim için de problem yaratan bakteriler bu sayede diş çürüğü ve diş eti hastalıklarına neden olamazlar.

Diş telleri genellikle plak oluşumuna ve sonunda diş çürümesine neden olabilir. Telsiz ortodonti olarak adlandırılan plak yönteminde kullanılan apareyler diş temizleneceği zaman çıkarılabilir, bu nedenle dişlerinizi normalde yaptığınız gibi fırçalamaya ve diş ipi kullanmaya devam edebilirsiniz.

Telsiz ortodonti tedavisi birçok ortodontik konulara etkili bir şekilde hitap eder. Bu nedenle büyük bir olasılık ile diş teli takmadan eğri dişlerinizi düzeltme imkanına kavuşa bileceksiniz. 

Şeffaf plak kullanımı günlük oral hijyeni kolaylaştırır. Böylece olası sorunların riskini azaltır. Ayrıca düzgün şekilde sıralanmış dişler, uygun olmayan bir çiğneme, konuşma veya estetik problemleri azaltılabilir. Diş minesindeki aşınmanın artması nedeniyle ortaya çıkabilecek sorunlar plak kullanımı ile hafifletebilir. Telsiz ortodonti tedavisi birçok ortodontik konulara etkili bir şekilde hitap eder. Bu nedenle büyük bir olasılık ile diş teli takmadan eğri dişlerinizi düzeltme imkanına kavuşa bileceksiniz.

Şeffaf plak fiyatları  sayfasından detaylı bilgi alabilirsiniz.

Şeffaf Plak Tedavisi

Sonuçlar aynı görünebilir. Ama ikisini karşılaştırırsanız avantajlar oldukça belirgindir. En iyi gülüşünü elde etmek için neden 5 milyondan fazla insanın dünyanın en gelişmiş şeffaf plak sistemine güvenebildiğini görün.

Orthero ile Telsiz Ortodonti

 1. Basitten kompleks vakalara kadar işlem yapılabilir
 2. Daha öngörülebilir, kontrollü diş hareketleri 
 3. Neredeyse görünmez incedir. 
 4. Çıkarılabilir 
 5. Kırık tel veya braket nedeni ile tahriş yok 
 6. Tedavinin her aşamasını ve işlem sonuçlarını görme imkanı 
 7. Plansız klinik ziyaretleri yok 
 8. İlk altı ay içinde tedaviden memnun kalmazsanız, ücret ödemeden braket tedavisine geçin
 9. Sevdiğiniz tüm gıdaları ve aktivitelerden yararlanabilirsiniz ve kolayca fırçalayın ve diş ipi kullanın